Greckie Show! - Dwa Spektakle!




Po pewnych trudnościach możemy nareszcie z przyjemnością ogłosić kolejne dwie premiery Teatru ADEON!

Serdecznie zapraszamy, tym razem na dwa przedstawienia, do których przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy, poznając kulturę i język grecki. Za nami wiele pracy, ale efekty są wspaniałe!



Pierwszym jest komedia "Demeter i Kora", którą wystawią nasi młodsi członkowie. Spektakl ten przedstawia mit o tym samym tytule.  Hades porywa w nim Korę, która zerwała kwiatka. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak łatwo trafić do piekieł i do czego są zdolne mamy, gdy chodzi o ich dzieci, to przedstawienie jest właśnie dla Ciebie!


Drugim jest tragedia "Drzewo Oliwne", którą wystawią nauczyciele naszej szkoły. Dzieło jest poważnym rozważaniem nad zatracaniem wartości życiowych przez człowieka. Spektakl ten polecamy szczególnie tym, którzy czują się nierozumianymi przez innych, ponieważ wyznają wartości lub mają poglądy zupełnie inne niż cała reszta, w  tym wypadku mogą utożsamiać się z główną postacią, Kalogerem. Przedstawienie jest typowym greckim dramatem.

Oba przedstawienia będzie można obejrzeć tego samego wieczoru, nie trzeba przyjeżdżać do teatru dwa razy! Na początku dla rozluźnienia atmosfery wystawimy "Demeter i Korę", a dziesięć minut później "Drzewo Oliwne".

Scenariusze do przedstawień są naszymi autorskimi dziełami, tak samo jak scenografia i stroje!

Wstęp jest całkowicie darmowy, a gwarantujemy dobrą rozrywkę!





Gdzie? Na stołówce szkoły podstawowej numer 60, przy ulicy chłopskiej 64.
Spektakle będą grane w poniedziałek 11 czerwca o godzinie 17:30 i w środę 13 czerwca o godzinie 18:00. Grupy aktorskie za każdym zmienią swój skład, więc każdy spektakl będzie inny.

Zapraszamy wszystkich chętnych, to znaczy, że możecie przyprowadzić ze sobą także Waszych znajomych!

Czekamy na Was, do zobaczenia!




Komentarze

Popularne posty